Yarının sağlık sektörü sorunlarıyla bugünden tanışın

Bakıma ihtiyaç duyan kişi sayısı fazla ancak bakım veren kişi sayısı daha az olduğunda, verimli iş akışını sağlayabilecek ve hastanın konforu ile güvenliğini artıracak akıllı çözümlere acil gereksinim vardır. Bu yüzden LINAK’ta yapılan her işte “Care For Tomorrow Today” bakış açısı benimseniyor.

Anlamlı bir farklılık yaratmak için dünyaya ileri ergonomik çözümler sunabilmenin ileriyi düşünmek adına çok önemli olduğuna inanan LINAK®, çıktığı bu yolculuğa sizin de katılmanızı bekliyor. Bakım yatakları, tekerlekli sandalyeler, hasta taşıma liftleri ve muayene masaları gibi birinci derece gerekli ürünlerin bir üst düzeye taşınmasında sizleri, Akıllı Bakım Çözümlerimizin kullanıldığı uygulamaları kullanmaya teşvik ediyor.

LINAK®; yatağın yüksekliği ve sırtının ayarlanmasından, çok fonksiyonlu ve akıllı özellikleri (tam pozisyon bilgisi, yük ve performans statüsü gibi) kapsayan gelişmiş hareket çözümlerine kadar birçok fonksiyon için aktüatör sistemleri sunuyor.

LINAK IPX6 Washable DURA™ ile birlikte artık hastane enfeksiyonları ile savaşmak daha kolay
Modern hastanelerde hijyene yönelik uluslararası gereklilikler sürekli artıyor.  Sadece bu gereklilikleri karşılamakla kalmayıp  daha fazlası için zorlayan LINAK® ürünleri, böylelikle hastane ekipmanları üreticilerine rekabet avantajı sağlamaya yardımcı oluyor.

Hastanelerde olan bakteri ve enfeksiyonlar küresel olarak her yıl milyonlarca dolara mal oluyor. Dünya Sağlık Örgütüne (WHO) göre, her 100 hastadan 7 ile 10 arası hasta, hastanede kaldığı süreçte enfeksiyon kapıyor. Bu nedenle, hijyen dünya çapındaki sağlık profesyonelleri açısından bir numaralı konu durumda.

Yeni IPX6 Washable DURA™ standardı, hastane yatakları örneği gibi elektrikli aktüatörlü uygulamaların şimdiki standartlarda belirtilenden önemli ölçüde daha fazla yıkanmasına izin vererek, hastanelerin hijyeni iyileştirmesine yardımcı olmak için tasarlıyor. Bu, uzun ömürlü uygulamalar ve sıcak su makinesinde güçlü deterjanlarla yıkamaya devam ederken tamamen çalışmaya devam eden çözümler sunmaya olanak tanıyor.

Tartı sistemiyle gelen zaman tasarrufu ve artan ergonomi
Zamandan tasarruf etmek ve ergonomiyi geliştirmenin sektördeki gerçek sorunlar olduğunun bilincinde olan LINAK®, bu sorunu bir noktadan çözmek için tartı sistemini tanıttı. Gerçek bir katma değere sahip olan sistem, hastanelerde tartı rutinlerini optimize ederken sağlık personelinin çalışma koşullarını iyileştirmeyi sağlıyor.

Yatağa entegre bir tartı sistemi birçok hastanenin beklentisidir. Hastanelerde, hemşireler düzenli olarak hastaları tartmak zorundadır. Özellikle kilo alımı veya kaybının önemli olduğu hastalar için tartmak daha da önemli ve rutinin bir parçasıdır. Günümüzde çoğunlukla kullanılan özellikle manuel tartılarla bu işlemi yapmak hem zaman almakta hem de sağlık personelinin ergonomisi olumsuz etkilemektedir. Yataklar için harici çözümler bulunmakla birlikte bu çözümler oldukça pahalıdır.

LINAK® bu durumun farkına vararak, bu sorunu ortadan kaldırmak hedefi doğrultusunda OpenBus platformuna entegre edilebilen tartı sistemini geliştirdi. Ayrıca, hasta yataktan kalktığında uyarı veren “hasta kalktı” uyarısı bulunan tartı sistemi, bu uyarı fonksiyonu ile hastaların yataktan çıkmaması gereken durumlarda, sağlık personeline büyük kolaylık sağlıyor. Minimum 100 gr’ı tartan büyük bir hassasiyete sahpip olan sistem standart olarak maksimum 225 kg’ı tartabilirken, maksimum 460 kg’ı tartan versiyonu da opsiyonel olarak sunuldu.

LINAK®