Tıbbi Tedarik Kongresi’nde tıbbi tedarik ekseninde bir dizi eğitim verilecek

‘Şehir Hastanelerinde İşletme Yönetimi’, ‘ÜTS Uygulamaları’ ve ‘Sağlık Market Uygulama Eğitimi’ konu başlıkları ile tıbbi tedarik ekseninde önemli eğitimleri verilecek. Şehir Hastanelerinde İşletme Yönetimi kursunda içeriği ağırlıklı olarak bir şehir hastanesinin genel olarak işletme yönetimine ilişkin bilgilerin yanı sıra yardım masası, yükümlülükler gibi konular oluşturacak. ÜTS Uygulamaları kursu, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından kamu hastaneleri personeli ve firmaların sorumlularını kapsayacak.

Sağlık Market Uygulama Eğitimi kursu ise uygulamalı bir eğitim olup üç ayrı grupta yapılacak. Birinci eğitimde Devlet Malzeme Ofisi (DMO) yetkilileri ve Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü (KHGM) yetkilileri uygulama ve geliştirme toplantısı ve eğitimi gerçekleşecek. İkinci eğitimde DMO yetkilileri ve tedarik sektörü, üçüncü eğitimde ise DMO ve KHGM yetkilileri ile uygulama ve geliştirme toplantısı ve eğitimi düzenlenecek.

Türkiye’nin en büyük medikal etkinliğine dönüşen Tıbbi Tedarik Kongresi, tıbbi tedarik yönetimiyle ilgili sorunları tartışmak, yeni teknolojileri takip etmek ve başarılı uygulamaları paylaşmak amacıyla 12-14 Şubat 2019 tarihleri arasında, Susesi Convention Center, Belek, Antalya’da yapılacak.

Tıbbi Tedarik Kongresi, Sağlık Endüstrisi Platformundan Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Dernekler Federasyonu (TÜMDEF), Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası (SEİS), Araştırmacı Tıp Teknolojileri Üreticileri Derneği (ARTED), Sağlık Gereçleri Üreticileri ve Temsilcileri Derneği (SADER) ve Medikal Kümelenmeler Platformu işbirliğiyle Ekspoturk tarafından organize edilmektedir.