Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe 5. Tıbbi Tedarik Kongresi’nde…

Sağlıkta önemli konuşmacılar sektörle buluşuyor…

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe

5. Tıbbi Tedarik Kongresi’nde…

Açılış: 11 Aralık 2019, Çarşamba

Tıbbi tedarik zincirinin tüm taraflarını biraraya getirecek 5. Tıbbi Tedarik Kongresi için geri sayım başladı. Sağlık Bakanlığı’nın tıbbi tedarik vizyonu, alternatif fiyatlama modelleri, ulusal bütçe ve sürdürülebilir sağlık hizmet sunumu gibi önemli konu başlıklarının konuşulacağı Kongre, 11-13 Aralık 2019 tarihleri arasında Ankara’da sağlık sektörünü buluşturacak.

Tıbbi tedarik zincirinin tüm tarafları ile sağlıkta ortak geleceğin konuşulacağı 5. Tıbbi Tedarik Kongresi’nde,
Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe,
• Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci,
• Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem,
• Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurul Üyesi Prof. Dr. Necdet Ünüvar
• Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Dr. Abdulvahit Sözüer,
• TİTCK Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz,
• KHGM Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven,
• SGK Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı gibi önemli isimler yer alacak.

Programa ulaşmak için tıklayın!

5. Tıbbi Tedarik Kongresi, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü resmi sitesinde duyuruldu
Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, https://khgm.saglik.gov.tr/TR,59294/5-tibbi-tedarik-kongresi.html adresinde 5. Tıbbi Tedarik Kongresi’nin duyurusunu yayımladı. Tıbbi tedarik yönetimiyle ilgili sorunları tartışmak, yeni teknolojileri takip etmek ve başarılı uygulamaları paylaşmak amacıyla düzenlenen Kongre’nin kayıt gününde “KHGM – Tıbbi Tedarik Sektörü Ortak Gelecek Çalıştayı” ile tüm sektör temsilcileri biraraya gelecek.

TÜSEB –Özel Toplantısı Sektör Temsilcilerini Buluşturacak
TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Adil Mardinoğlu başkanlığında toplanacak TÜSEB – Sektör Özel Toplantısı’nda STK liderleri biraraya gelecek. TÜSEB’in çalışmaları ve sektör ile etkileşimlerinin istişare edileceği toplantıda ortak gelecek için işbirlikleri ve beklentiler konuşulacak.

İKMİB Medikal Çalıştayı İhracatçı Firmaların Gündeminde Yer Alacak
Tıbbi tedarik yönetimiyle ilgili sorunlar, yeni teknolojiler ve başarılı uygulamaların gündeme taşınacağı ve Sağlık Bakanlığı, üniversiteler, özel sağlık kuruluşları ve tıbbi tedarik sektörünün önemli sivil toplum kuruluşlarının katılımlarıyla düzenlenen Kongrede bu yıl, İKMİB gibi önemli bir ihracatçı birliği de yer alacak. Kongre kapsamında İKMİB Başkanı Adil Pelister başkanlığında yapılacak İKMİB Medikal Çalıştayı’nda medikal sektörde faaliyet gösterin firmaların ihracata dönük üretim ve pazarlama hedefleri gündeme alınacak.

Sektörün Problemleri ve Çözümler Masaya Yatırılacak
Sağlık Bakanlığı ve tıbbi tedarik vizyonu (alternatif fiyatlama modelleri), ulusal bütçe ve sürdürülebilir sağlık hizmet sunumu, üniversite hastanelerinin tedarik sorunları ve geleceği konularının masaya yatırılacağı Kongrede, alternatif satın alma yöntemlerinin bir karşılaştırılması yapılacak. 4734 Kapsamında alımlar ile istisnai alımların konuşulacağı oturumlarda İTO Meclis Başkan Yardımcısı Cengiz Balçık, USHAŞ Genel Müdürü M. Ali Kılıçkaya, DMO Genel Müdürü Mücahit Özdemir ve THSS Genel Müdürü Osman Kan gibi isimler konuşmacı olarak yer alacak.

Kayıt için tıklayın!