Doğsan Kalitesini Global Pazarlara Taşıdı

1970 yılında kurulan ve Türkiye, Ortadoğu ve Balkanlar’daki ilk sütür üreticisi olan Doğsan,  sütür üretiminde köklü bir geçmişe sahip. Türkiye’nin ilk, Dünya’nın da 7. ameliyat ipliği fabrikası olarak Doğsan, sanayi ve üretimden uzak Trabzon’da 48 senedir bölge insanına istihdam sağlayan tek ameliyat ipliği üreticisi.

Dünya markası ürünler karşısında sahip olduğu rekabet gücünü geniş üretim, yönetim ve satış kadrosu, 50’ye yakın distribütörü ve 45 yılı aşkın deneyiminden alan Doğsan, Türkiye’de böylesine hassas, böylesine yaşamsal bir sektörde bütünüyle ulusal sermaye ve iş gücüyle başarıyla hizmet veriyor.

48 yıldır özellikle yenilikçiliği ve sürekli gelişimi ilke edinerek, yeni ürün geliştirme konusunda çalışmalarda bulunan Doğsan, cerrah ve hemşirelerden gelen özel ürün isteklerini anlamaya özen göstererek, ihtiyaca uygun özel sütürler üretip operasyonların başarısına katkı sağlıyor.

Kalitesiyle Türkiye hastanelerinde saygı duyulan bir markaya sahip olan Doğsan, kalitesini global pazarlara da taşıdı. Şu anda Avrupa, Asya ve Ortadoğu’da 40’i aşkın ülkeye ihracat yapan firma, yurt dışı fuarlarda da etkin olarak katılım sağlayarak  bugüne kadar Almanya, Dubai, Rusya, Güney Afrika, Kenya ve son olarak Nijerya fuarlarına ülkemizi başarıyla temsil etti.

Doğsan Yurtdışıda da İlgi Görüyor
Nijerya’da gerçekleşen 250’den fazla firmanın katıldığı Batı Afrika’nın en büyük fuarı Medic West Africa 2018’de Doğsan standı büyük ilgi gördü.