II. Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetimi Kongresi ve Fuarının tıbbi tedarikçilerin seslerini duyurmaları açısından önemli bir etkinlik olduğunu söyleyen MASSİAD Tıbbi Cihaz Üreticileri ve Tedarikçileri Başkanı Fevzi Akif Tolga Sözen, bu buluşmaların yerli sanayi için faydalı olacağını belirtti.

Şehir hastanelerinin görüşüldüğü ortak akıl toplantısı ile ilgili olarak konuşan Fevzi Akif Tolga Sözen “Ortak akıl toplantısında az sayıda kişilerden oluşan kapalı bir grup ile Sağlık Bakanı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş’ün yanında bir çok konuyu tartışma imkanı bulduk. Ayrıca Şehir Hastaneleri müteahhitlerini tanımış olduk. Hiçbir yerde onlarla bir araya gelemiyorduk. Biz sadece bizim sorunumuz var sanıyorduk, onların da bizlerle ilgili sorunu varmış. Bu kongreden sonra tekrar bir araya geleceğiz, tek tek konuları masaya yatırıp çözme imkanı bulacağımızı umuyorum.
PPP modelinde alt yapıda bir sorun çıkmayacağı görülüyor. Hem iyi ekipman kuruyorlar, hem de kamu iyi şartname, iyi kabul kriterleri koymuş gibi görünüyor ama işletmede nasıl olur derseniz, iyi sonuç çıkacağını ümit ediyorum. Eyüp Bey’in moderatörlüğünü yaptığı Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetimine Vizyoner Bakış oturumunda biz tıbbi tedarikçilere söz vermesi önemli bir konuydu. Bir sürü şeyi dile getirebildik ve özellikle dediğimiz ortak toplantıları yapacak olursak yerli sanayi için faydalı ve üretken modeller üretebiliriz” şeklinde konuştu.